FAQ

Zabiegi ATR z użyciem autologicznego wypełniacza tkankowego są dedykowane wszystkim kobietom, które chcą podkreślić swoje naturalne piękno. 

Dzięki elastyczności i wielozadaniowości systemów ATR i ATR+ Innmedis System™, materiał wypełniająco-stymulujący może być podawany w okolice twarzy oraz dłoni. 

Całość procedury trwa ok. 40 minut. 

Proces polega na pobraniu od Pacjentki krwi pełnej do specjalnie przygotowanej probówki medycznej PRP PYREX, opracowanej przez Uniwersytet Medyczny w Neapolu. W kolejnym etapie, lekarz przeprowadza odizolowanie materiału, opracowanie go i zagęszczenie w specjalnie zaprojektowanym urządzeniu. Tak przygotowany produkt zostaje ostudzony do temperatury ciała Pacjentki. 

Lekarz wykonujący zabieg może dopasować gęstość uzyskanego materiału (autologicznego wypełniacza tkankowego) do wskazań terapeutycznych, potrzeb i oczekiwań Pacjentki. 

W związku z tym, za pomocą autologicznego wypełniacza tkankowego można uzyskać zarówno powierzchowne wypełnienie drobnych zmarszczek jak i efekt wolumetrii. 

W ramach terapii składającej się z trzech zabiegów, możemy w naturalny sposób utrzymać oczekiwane efekty nawet przez 9 miesięcy.

Zabiegi ATR z wykorzystaniem autologicznego wypełniacza tkankowego są w pełni naturalne tzn. bez dodatku środka znieczulającego. W związku z tym, w momencie podawania materiału, Pacjentce może towarzyszyć niewielki dyskomfort.

Zabiegi ATR wykorzystujące możliwości autologicznego wypełniacza tkankowego, pozwalają na stymulację skóry i włókien kolagenowych oraz poprawę ich elastyczności czy kolorytu. 

Zabiegi ATR dają możliwość naturalnego wypełnienia tkanki na wiele tygodni. W związku z tym, że lekarz może zmieniać gęstość uzyskanego preparatu, autologiczny wypełniacz tkankowy jest elastycznym materiałem, odpowiadającym na potrzeby każdej Pacjentki.

Efektem jednego zabiegu jest wypełnienie tkanki na okres trzech miesięcy. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, rekomendujemy terapię składającą się z trzech zabiegów w ciągu roku.

To, jak długo utrzymują się efekty zabiegu ATR, zależy od dwóch głównych czynników:
1) od metabolizmu Pacjentki
2) od ilości podanego materiału.

ATR czyli autologiczny wypełniacz tkankowy jest w produktem pochodzącym od Pacjentki. Dzięki temu zabieg jest w pełni naturalny i bezpieczny, co w praktyce oznacza brak możliwości wystąpienia uczuleń czy alergii. 

W porównaniu do kwasu hialuronowego, czas utrzymania autologicznego wypełniacza tkankowego jest krótszy, jednak zabieg ATR opracowany przez firmę Innmedis pozwala na osiągnięcie znacznie większych objętości (do 14 ml materiału). 

Dodatkowym atutem jest stymulacja czynnikami wzrostu, zawartymi w osoczu bogatopłytkowym i rewitalizacja skóry. 

Zabiegi ATR to naturalnie pełna regeneracja, w pełni bezpieczna i bez kompromisów spowodowanych ograniczeniami w ilości materiału.

Po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem autologicznego wypełniacza tkankowego, na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie. Jest to związane ze stymulacją skóry czynnikami wzrostu, zawartymi w osoczu bogatopłytkowym. 

Autologiczny wypełniacz tkankowy jest stosowany śródtkankowo, a w związku z tym, nie ma możliwości pojawienia się jakichkolwiek blizn. Wręcz przeciwnie, zabiegi ATR często są wykorzystywane do niwelacji istniejących już blizn. 

Produkty ATR Innmedis System™ są dostępne wyłącznie w najlepszych, renomowanych gabinetach medycyny estetycznej, które dbają o najwyższą jakość oraz odpowiednią certyfikację produktów. Mapę gabinetów, posiadających w swojej ofercie zabiegi ATR znajdziesz [tutaj]. 

Aby usprawnić proces pobierania krwi, który jest nieodłącznym elementem zabiegu, zalecane jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Poza tym, do zabiegów ATR nie jest wymagane specjalne przygotowanie.

Zabiegi ATR są wykonywane przy użyciu zestawów ATR i ATR+ Innmedis System™, które są w pełni bezpiecznymi, certyfikowanymi wyrobami medycznymi. 

Głównymi przeciwwskazaniami, które uniemożliwiają wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem autologicznego wypełniacza tkankowego, są:
– nowotwory,
– ciężkie choroby krwi,
– ostre stany zapalne
– ciąża,
– laktacja.

Pełna lista przeciwwskazań jest dostępna w gabinetach specjalizujących się w wykonywaniu zabiegów ATR. Znajdź najbliższy gabinet.

Oczywiście, można. Zabiegi ATR zostały stworzone z myślą o tym, aby spełnić wszystkie potrzeby i oczekiwania Pacjentek w zakresie wypełnienia twarzy i dłoni. Autologiczny wypełniacz tkankowy to bezpieczne rozwiązanie, bez kompromisów.

Podczas jednej wizyty, oprócz zabiegu ATR istnieje możliwość wykonania innych terapii, jednak możliwe rozwiązania rekomenduje lekarz.

Po zabiegach ATR nie występują alergie ani powikłania. Autologiczny wypełniacz tkankowy jest naturalny i pochodzi z krwi Pacjentki. Jedynym skutkiem ubocznym może być siniak czyli uszkodzenie mechaniczne, spowodowane igłą, którą podawany jest preparat. Niewielkie zaczerwienienie ustępuje już kilkanaście minut po zabiegu.