Marzysz o jędrnej i gładkiej skórze, pozbawionej zmarszczek, cieni czy bruzd? Wypełniacze stosowane we współczesnej medycynie estetycznej są w stanie nadać twarzy promiennego, zdrowego wyglądu. Sprawdź, jaki wypełniacz spełni Twoje oczekiwania i pomoże Ci spełnić marzenia o młodym i zdrowym wyglądzie.
Rodzaje wypełniaczy
Stosując najprostszy podział, wypełniacze zmarszczek można podzielić na naturalne i syntetyczne. Różnią się od siebie nie tylko pochodzeniem, ale również inwazyjnością, czasem utrzymywania się oraz ryzykiem powikłań czy alergii.
Najpopularniejszymi wypełniaczami są:
- kolagen – białko występujące w wielu tkankach ludzkiego organizmu, które mimo wszystko może wiązać się z wystąpieniem silnej reakcji alergicznej,
- kwas hialuronowy – prawdopodobnie stosowany najczęściej, po zabiegu mogą występować grudki czy asymetrie,
- kwas polimlekowy i inne związki syntetyczne, które pobudzają produkcję kolagenu,
- przeszczepy tkanki tłuszczowej – inwazyjne zabiegi, polegające na wypełnianiu zmarszczek materiałem pozyskanym np. podczas liposukcji;
Innowacja na rynku wypełniaczy zmarszczek
Nowym rozwiązaniem, będącym innowacją w medycynie estetycznej i regeneracyjnej, są zabiegi ATR, wykorzystujące tzw. naturalny wypełniacz – biostymulator pozyskiwany z krwi pacjenta, który nie niesie za sobą ryzyka powikłań i alergii. Wystarczy pobrać krew, opracować ją w specjalnym urządzeniu i ochłodzić do temperatury ciała Pacjentki, aby móc wypełniać zmarszczki i bruzdy w naturalny i bezpieczny sposób.
Naturalny wypełniacz tkankowy, stosowany podczas zabiegów ATR, wykorzystuje się do wypełniania zmarszczek, bruzd, cieni pod oczami. To materiał, który z powodzeniem może być stosowany do ujędrniania i poprawy elastyczności skóry twarzy oraz dłoni. ATR sprawdza się także przy korekcji ust, dając zauważalny, lecz jednocześnie bardzo subtelny rezultat.
Naturalny wypełniacz vs kwas hialuronowy
Niewątpliwą zaletą naturalnego wypełniacza jest brak możliwości występowania powikłań i alergii. W związku z tym, że podczas terapii bazuje się wyłącznie na krwi Pacjentki, nie ma mowy o jakichkolwiek skutkach ubocznych.
Preparat jest podawany igłą lub kaniulą, a po zabiegu na skórze może pojawić się jedynie delikatne zaczerwienienie. Dzięki temu zabiegi ATR należą do tzw. zabiegów lunchowych, które są nieinwazyjne i z powodzeniem mogą być wykonywane w przerwie podczas pracy lub innych obowiązków.
W porównaniu do kwasu hialuronowego, czas utrzymania autologicznego wypełniacza tkankowego jest krótszy. Warto jednak pamiętać o tym, że zabiegi ATR pozwalają na stymulację czynnikami wzrostu, zawartymi w osoczu bogatopłytkowym, co w praktyce oznacza rewitalizację skóry.
Czy wypełnianie zmarszczek jest dla każdego?
Każdy zabieg z wykorzystaniem wypełniaczy zmarszczek powinien być uprzednio skonsultowany z lekarzem. Zarówno rodzaj wypełniacza jak i obszary, w których preparat zostanie podany, są indywidualnie dobierane na podstawie preferencji Pacjentki oraz możliwości.
Zarówno w przypadku zabiegów ATR, jak i w kontekście wypełniania zmarszczek innymi metodami, istnieje szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają rozpoczęcie terapii. Są to między innymi: nowotwory, ostre stany zapalne, ciąża, laktacja oraz ciężkie choroby krwi. Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, aby mieć pewność, że wybrana metoda jest w 100% bezpieczna dla Twojego zdrowia i pozwoli osiągnąć zadowalające efekty.